Par akciju

Par lielakciju, pasākumu “GAISMAS KRASTS”

Deja ir cilvēka prieka, dvēseles stāvokļa izpausme ar ķermenisko formu palīdzību. Deja ir arī skaņas un kustības augstākā simbioze, kuras laikā cilvēks var pacelties ārpus ikdienišķā, pozitīvā veidā atslēgties no realitātes. Tas ir veids kā gūt dzīvesprieku no kustības! Tai pašā lakā deja ir Latvijas identitātes un kultūras viens no nozīmīgākajiem dzīvajiem simboliem.

Tomēr, lai arī Latvijā ir senas dejas tradīcijas, bieži deja, īpaši salīdzinājumā ar dziesmu tiek nepamatoti atstāta novārtā deju asociējot tikai kā amatierpulciņu un noteiktas cilvēku grupas nodarbi.

Mērķis

Radīt augstas kvalitātes līdz šim pasaulē neredzētu kultūras notikumu, akciju kura veicinās dejas jomas vērtību kultūrvidē, sekmējot iespējami plašākas auditorijas līdzdalību dejas nozares un kultūras procesos. Vienlaikus veicināt Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu ne tikai dejai, kā mākslas žanram, bet arī valstij, atdzīvinot un veicinot šobrīd mūsos dusošo vienotību, pareizā nozīmē – patriotismu. Tai pašā laikā caur šo pasaulē nebijušo akciju sniegt savu ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinot pozitīvu Latvijas tēlu pasaulē.

Akcijas apraksts

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi tiks radīta unikāla dejas akcija. Viena vakara ietvaros jūras krastā (~ 25 km garumā) tiks izdejota speciāli šai akcijai veltīta deja. Vienlaikus kultūras produkta radīšanā tiks iesaistīts ikviens Latvijas iedzīvotājs, ikviens dejotmīlis, kuram tiks sniegta iespēja uz brīdi kļūt ne tikai par kultūras patērētāju, bet radītāju, neatkarīgi no tā dzīves vietas, izcelsmes, vecuma vai sociālā stāvokļa.

Izsludinot akciju, vienas diennakts laikā tiks virāli palaists akcijas video, kurā dažādi dejotāji, profesionāļi, amatieri, dažādu profesiju pārstāvji, dažādu paaudžu cilvēki, izdejos vienu konkrētu, akcijas deju. Pēc šī video publicēšanas ikviens Latvijas iedzīvotājs, ģimenes, pat paaudzes (bez ierobežojumiem, pat īpaši tiks uzsvērts mazbērnu un vecvecāku iesaiste un dalības veicināšana) tiks aicinātas reģistrēties akcijai, lai vienu vakarā pulcētos kopā un simboliski izdejotu gaismas ceļa jūras krastā.

Mērķis ir ar akciju vienot dažādas tautības, paaudzes, cilvēkus ikvienā Latvijas nostūrī, neatkarīgi no to sociālā stāvokļa. Uzsverot un parādot visai pasaulei, ka latvieši nav maza, bet diža tauta, kas spēj stāvēt pāri slimībām, kariem un ir vienoti gan savā rīcībā, gan garā. Sadodoties rokās šīs akcijas ietvaros dalībnieki šo apņemšanos un spēku arī nodos viens otram un tālāk pasaulei, aicinot kustībai pievienoties arī citas tautas.

Akcijai tiek plānota plaša publicitāte un mediju uzmanība. Ņemot vērā akcijas idejas autores un režisores Ineses Lukaševskas starptautiskos panākumus, arī pasaules preses uzmanība.

Akcijas noslēgums tiek apzināti veidots jūras krastā, lai simboliski uzsvērtu Latvijas dabas vērtības pasaules kartē un jūru kā dabas dejas simbolu. Būtisku lomu spēlēs arī gaisma, kā cerības simbols.

Šī akcijas ideja radās “Covid – 19 viļņa laikā”, kad daudziem cilvēkiem atrodoties ierobežotā telpā nācās atklāt daudz jauna ne tikai katram par sevi, bet arī apkārt mītošiem līdzcilvēkiem un pasauli, kurā dzīvojam. Brīžiem šīs atklāsmes nebija komplimentāras pat šokējošas, savukārt citreiz līdzcilvēku altruisms pārsteidza ar savu nesavtību, liekot aizdomāties par katrā cilvēkā mītošo gaismas un tumsas attiecību un to, kā ārējie apstākļi, apkārtējā vide un līdzcilvēki ne tikai var to mainīt, bet liek mums kļūt par sava laikmeta spoguli. Šis būs stāsts par neatlaidību un ticību, kas ved pie uzvaras. Šis būs stāsts par vienotību, kura šobrīd Latvijas iedzīvotājiem tik ļoti trūkst. Un par to, ka mums katram ir izvēle, nest sevī gaismu vai tumsu, lai to, kādu mēs redzam sevi paši nav tikai mūsu iedomu tēls.

Projektā ir iesaistījušies Latvijā un pasaulē atzīti mākslinieki:

Mūziķis un komponists Rihards Zaļupe, mūzikas producents Kaspars Ansons, mūziķis Intars Busulis, koris “Maska”, mūziķe Kato, horeogrāfe Liene Grava u.c.

Par Inesi Lukaševsku un aģentūru Luka (idejas autori un producenti)

Šobrīd producente un režisore Inese Lukaševska un tās vadītā aģentūra Luka ir viena no atzītākajām aģentūrām pasaulē. Pēdējo 3 gadu laikā ir gūtas uzvaras visos nozīmīgākajos nozares konkursos pasaulē, kopskaitā 11.godalgas, tai skaitā uzvaras: Kannu festivālā Heavent Award, BEA World, German Design Award, Eventex u.c. Agentūra ir arī ierindota ALL STARS INDEX, jeb Top 20 labāko aģentūru vidū pasaulē.

 • Kannu festivāla Heavent Award Grand Prix.2022.
 • BEA World festival 2021. 1. vieta kategorijā Best educational/training event. 
 • BEA World festival 2020. 1. vieta kategorijā B2I event. Pasākuma nosaukums “Behind the spotlight”.
 • BEA World festival 2020. 1. vieta kategorijā Best Proprietary Format event. Pasākuma nosaukums “Behind the spotlight”.
 • German Design Award 2020. 1. vieta – Excellent Communications Design – Event. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • EventEx Award 2019 1. vieta kategorijā Labākais koncerts pasaulē. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • BEA World festival 2019. 2. vieta kategorijā Labākais kultūras pasākums pasaulē. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • EventEx Award 2019. 2.vieta kategorijā Labākais mākslas pasākums pasaulē. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • Eventex Award 3.vieta kategorijā “Labākais kultūras pasākums pasaulē”. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • Eventex Award 2019. 3.vieta kategorijā Labākais dzīvais šovs. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • Eventex Award 2019. 3.vieta kategorijā Labākais pasākums Eiropā. Pasākuma nosaukums “Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākums Arēnā Rīga”.
 • All Stars Index 2019. Top 20 aģentūras pasaulē.
 • Atzinība par ieguldījumu Latvijas simtgades pasākumu rīkošanā.
 • Atzinība par sasniegumiem komunikācijas jomā. u.c.